Розмір шрифту
Колір сайту

Відкриття 81-го театрального сезону в полтавському академічному обласному театрі ляльок

12.09.18
943

Зранку в театрі панує передчуття свята: актори збираються на генеральну репетицію, злагоджено працюють, за лаштунками панує атмосфера очікування. Кожен з акторів розуміє, що несе величезну відповідальність перед глядачем, і тому всі зайняті процесом втілення свого образу. Вже за декілька годин зала наповниться гостями, пролунає привітальне слово, відкриється завіса і почнеться подорож на славетному кораблі Енея. Чому саме «Енеїда»? Цього року ми святкуємо 220 років з моменту виходу у світ друком перших трьох частин поеми. Але перед цим відвідувачам театру була представлена експозиція макетів вистав, що йшли за різних часів існування театру: від 80-х і до сьогодення. Експозиція представлена художником-постановником, заслуженим художником України Василем Безулею та головним художником театру Віктором Козубом.  Глядачі із задоволенням знайомилися з нею до та після вистави.

На годиннику 16:50, у залі – аншлаг. Завіса відкривається, і глядач із захопленням  спостерігає за підступними діями Юнони, яка мріє зжити зі світу сина ВенериЕнея. Його місія – побудувати в Римі сильне царство,  яким він  і буде правити.

Глядачів та колектив театру привітала директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації  Валентина Вождаєнко.

Ще одним приємним сюрпризом стало урочисте відкриття електронного кіоску. Це – сучасний сенсорний гаджет, який за декілька секунд зможе надати інформацію про мистецькі заходи, що відбуватимуться в різних закладах культури міста й області. Завдяки встановленню цього кіоску вам більше не потрібно витрачати час, шукаючи в Інтернеті контакти закладів, щоб спланувати свій art-weekend. Прийшовши на вистави до театру ляльок, достатньо лише обрати один із розділів: історія Полтавщини, культурно-освітні установи, пам’ятники Полтавщини, мистецтво, пофестивалимо на Полтавщині, туризм, музеї Полтавщини, а також бібліотеки. У кожному із цих розділів є інформація відповідного напрямку. Тож заходьте і користуйтеся. А якщо ви приїхали із-за кордону і не володієте державною мовою – вам на допомогу прийде меню електронного кіоску, підказки якого супроводжуються багатьма іноземними мовами.

Театральний сезон відкрито, з чим і хочеться привітати лялькарів Полтавського академічного обласного театру ляльок. Попереду багато роботи, дуже відповідальної, оскільки основний контингент нашого театру – діти. До нас приходять дітки різного віку, але у всіх них є одна потреба. Потреба вірити у диво , віднайти особливу модель поведінки, простіше кажучи – мати приклад для наслідування. Вистава – гарний інструмент, який проектує часті життєві ситуації на дійових осіб. Дивлячись або навіть беручи участь у тому видовищі, що відбувається на сцені, малеча вчиться найголовнішому уроку серед усіх – бути Людиною. У кожного свій шлях, але наше завдання – зробити так, щоб цей урок був засвоєний і переданий у спадок не одному поколінню. Отож, зі святом, лялькарі! Час на сцену!