Розмір шрифту
Колір сайту

Про театр

План великої зали
План камерної зали

80 років поспіль у Полтаві гостинно відкриває двері учарівний світ мрій, фантазій і цікавих історій ПалацКазок. Полтавський академічний обласний театр ляльокє для дітей тією країною, де відбуваються дива іздійснюються найзаповітніші бажання. Саме з Полтавським театром ляльок у багатьох полтавцівпов'язані милі і дорогі серцю спогади з дитинства. Тутзавжди відчувається святкова атмосфера, а добро ірадість наповнює серце кожного, хто хоча б разприйшов у театр.
На наших виставах виросло кілька поколінь.

Ставши дорослими, колишніглядачі з радістю поспішають на зустріч з давніми друзями, привівши за руку вже своїхдітей, щоб познайомити їх із світом казки і його героями. Театр ляльок у Полтаві - один знайстаріших театрів на Україні. Його довга історія пов'язана з іменами провідних акторів ірежисерів–лялькарів України та Росії.

Полтавський театр ляльок має багатий і різноплановий репертуар, в який входить драматургія українських і світових класиків, національний фольклор, твори сучасних авторів. Високопрофесійний колектив – цепровідні майстри театральної сцени, які яскравою і переконливою акторською гроювселяють у душі дітей віру у непереможність добра, в чари, в дива, в силу мистецтватеатру ляльок. Цікаво і насичено складалися шляхи полтавських лялькарів: гастрольнімаршрути театру пролягли по безлічі сіл і міст України.

До великої кількості творчихперемог додалися і достойні виступи театру в Польщі, Китаї, Німеччині, Ірані, Сербії, Литві, Туреччині, Тунісі, Болгарії, Азербайджані, Вірменії, Білорусії, Естонії, Туркменистані, щодало можливість заявити світові про існування талановитого українського творчогоколективу.

Історія Полтавського академічного обласного театру ляльок

Полтавський академічний обласний театр ляльок був заснований у 1938 році. Ідея виникнення в Полтаві театру для дітей з’явилася у першого директора М. Заславського.
29 жовтня 1938 р. театр показав першу виставу «Іван та воля» Е. Яворського. Першим режисером та художнім керівником театру стала – З. Пігулович. Після визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників у 1943 році, Полтавський обласний театр ляльок знову відновив свою роботу.

У післявоєнні роки директором театру стає – М. Золотарьов, а режисером та художнім керівником актриса театру – Л. Костенко. Працюють чудові художники: К. Посполітак (1945-57 рр.) та заслужений працівник культури України Є. Орлова (1957-82 рр.). Талановиті актори: Л. Широкова, О. Трафімюк. У 1960 році театр отримує стаціонарне приміщення.

З 1978 року директором театру стає С. Ніколаєва. На посаду головного художника запрошено В. Безулю ( З 1994 р. – заслужений художник України).
22 березня 1983 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення театру. У ці роки в театрі працюють режисери: Ю. Щербань, В. Сірик, М. Лукішко. Талановиті актори: А. Дубова, С. Ткаченко, М. Щокін.
З 1985 по 1991 роки театром керує П. Рямов. Працюють такі режисери як: народний артист України В. Мірошніченко та заслужений артист України В. Кашперський.
У 1990 році колектив театру ляльок був нагороджений обласною премією ім. П. Артеменка. Цього ж року театр вперше за час свого існування від’їжджає на гастролі за кордон до Польщі, а також стає переможцем І Міжнародного фестивалю «Інтерлялька-90» в м. Ужгород з виставою «Коза-Дереза». З 1991 року театр очолює В. Пилипенко – заслужений працівник культури України, а з 1992 року головним режисером театру стає – заслужений артист України А. Поляк.
У 1992 р. в м. Полтаві пройшов Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок «Прем’єри сезону».
У 1997, 1999 роках театр стає учасником Міжнародного фестивалю «Бєлгородська забава» з виставами «Ніч на Івана Купала» та «Енеїда». Значними подіями стає участь в Міжнародних фестивалях в м. Тегеран (Ісламська Респуліка Іран 1998 р.), «Інтерлялька – 2000» (м. Ужгород), а також гастролі до Китаю (1994 р.) та Німеччини(1998 р.) З 2002 року директором театру стає І. Чернікова, з 2003 по 2006 головний режисер – О. Іноземцев, з 2007 року – посаду головного художника обіймає В. Козуб. Театральний репертуар поповнюється такими чудовими виставами як: «Різдвяна ніч», «Тигреня Петрик», «Крила для Дюймовочки», «Антигона», «Пан Коцький» та інші...
В грудні 2009 р. театру надано статус – академічного.
В 2013 та 2015 роках на базі Полтавського академічного обласного театру відбувався Міжнародний театральний проект «Зоряний шлях».
За останні роки театр взяв участь більше ніж в тридцяти Міжнародних фестивалях театрів ляльок, які проходили в: Росії, Сербії, Литві, Ірані, Білорусії, Тунісі, Туреччині, Болгарії, Азербайджані, Естонії, Вірменії, Чорногорії, Туркменістані, де неодноразово ставав переможцем та отримував престижні нагороди. На початку

2017 року директором театру призначено Т.В. Вітряк, яка відразу взяла курс на повернення до репертуару театру класичної української драматургії: «Бабусині пригоди» (О. Олесь), «Енеїда» (Я. Стельмах за І. Котляревським). Започатковується новий проект «Стежками Полтавщини», в рамках якого театр обслуговує глядачів у найвіддаленіших куточках області. Відновлюється традиція обмінних гастролей з театральними колективами України. Театр займає активну позицію щодо підтримки громадян України, які проживають в зоні бойових дій. Лише за рік театр двічі побував з волонтерською місією в Авдіївці, де подарував маленьким глядачам радість від зустрічі з виставами: «Коло-бок!», «Пан Коцький» та надію на краще майбутнє.

Театр бере активну участь у фестивальному житті України: «Світ лялок» (м. Житомир), «Лялька-забавлянка» (м. Кропивницький), «Лялькова веселка» (м. Запоріжжя), а також достойно представляє національне театральне мистецтво на Міжнародних фестивалях за кордоном: м. Набель (Туніс, 2017 р.), м. Таза (Марокко, 2018). Попереду ще багато нових вершин, до яких йде колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок. 80 років театр живе, працює, веселить, повчає, дивує, виховує. Тут щодня вирує творчо-натхненне життя, сповнене святої мети – робити світ кращим, людей – добрішими, серця – чуйними і гарячими. Для щасливого сьогодення і майбуття.

В добрий путь, театре!