Розмір шрифту
Колір сайту

Телеканал ІРТ про прем'єру літературно-театралізованого проєкту

26.02.21
187

У ПОЛТАВСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ОБЛАСНОМУ ТЕАТРІ ЛЯЛЬОК ВІДБУЛАСЯ ПРЕМ’ЄРА «ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ЖІНОЧА ДОЛЯ»

У полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра «Леся Українка. Жіноча доля». Літературно-театралізоване дійство, яке готували майже рік, присвячене 150-річчю від дня народження видатної письменниці і поетеси. У проекті представлені сторінки її непростого життя та багатогранної творчості.

Вітряк Тетяна директор полтавського академічного обласного театру ляльок
- Насичений такий проект - це новизна для нашого театру. Чому ми робимо експерименти - глядачу повинно бути цікаво. Театри ляльок мають освітню лінію для молоді надавати. Це і шкільна програма, і для дорослого глядача. Тому ми і втілюємо такі проекти в життя. І це перший, але не останній наш проект.

Проект «Леся Українка Жіноча доля» особливий тим, що являє собою гармонійне поєднання драматичної гри акторів, сцен з ляльками, класичної літератури і хореографії.

- Мистецький проект готували 2 дебютантки, одна з них - режисерка-постановниця, Наталя Тимощук, вона працює артисткою 2 категорії, але отримала освіту режисера. І зовсім юна, зовсім молода актриса, яка вже виступила хореографом в даному проекті.


Глядач занурюється в часи, коли жила Леся, в її глибокий внутрішній світ. Серед тих, хто втілював образ самої письменниці та її літературних героїнь - актриса театру Наталія Тимощук, вона ж є авторкою ідеї та режисером-постановником проекту і це її перша творча робота як режисера.

Наталія Тимощук актриса, артистка-ляльковод, режисер-постановник проекту
- У нас використано фрагменти з 10 творів Лесі Українки, у тому числі 4 уривки з її драматичних творів, поезії і проза «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами. Це вона писала своєму коханому Сергію Мержинському.
Поеми та листи Лесі Українки до Мержинського дозволяють цілісно уявити та глибше зрозуміти її творчість. Листи для проекту озвучила радіоведуча Олена Никифоренко


«Я має в серці те, що не вмирає», - цей лейтмотив сильної жінки, яка вміє крізь сльози сміятись - надихав, надихає і надихатиме не тільки майстрів пера, а й театральних діячів. Головний режисер театру ляльок Ніко Лапунов вважає творчість Лесі Українки оптимістичною, не зважаючи на те, що її життєвий шлях був доволі тернистим.Ніко Лапунов головний режисер полтавського академічного обласного театру ляльок

- Це мабуть єдина українська письменниця для мене європейського рівня. Це єдина жінка письменниця, у якої «не всі померли». У школі нас мучили, не викладали. Літературу українську я ненавидів. Я ненавидів її в інституті, тому що викладачка теж ненавиділа її. Всі сюжетні лінії: втопилась, повісилась - вся українська драматургія. Леся Українка зверталася до західноєвропейського театру і у неї теми які!


Просвітницька літературна композиція, створена на основі віршів та листів Лесі Українки, включає фрагменти з драми-фейерії «Лісова пісня», драматичних поем «Камінний господар» і «Одержима» - усього близько 10 творів. Заходи, присвячені 150 річчю від дня народження Лесі Українки, триватимуть на Полтавщині упродовж 2021 року, тож і цей проект буде в репертуарі театру ляльок щонайменше протягом року.

Ольга ЛЮТА, телеканал "ІРТ"