Розмір шрифту
Колір сайту

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. ЖІНОЧА ДОЛЯ. ПРЕМ’ЄРА У ПОЛТАВСЬКОМУ ТЕАТРІ ЛЯЛЬОК

26.02.21
171

 

 

25 лютого у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра.

     Результатом двомісячної праці стало літературно-театралізоване дійство «Леся Українка. Жіноча доля». Режисерка-постановниця – Наталія Тимощук.  Пліч-о-пліч із колегами-акторами Наталія працювала над втіленням задуму, який за її словами, виник ще влітку. Недостатньо було просто створити експлікацію, необхідно було заглибитись у біографію письменниці, вивчити особливості ритмоінтонаційної організації віршової мови, ознайомитись з епістолярієм, синтезувавши все це у такий собі освітньо-мистецький проєкт.

         Леся Українка творила своє життя за законами мистецтва і формувала своє світобачення, керуючись модерністськими типами творчості, вміло поєднуючи їх і висуваючи це на противагу певним тенденціям, що переважали наприкінці 19 століття.

         Режисерка додала у театралізоване дійство певний літературний ланцюжок, головною прикрасою на якому став ідейно-тематичний зміст творів Лесі Українки. В них ліричні герої сильні духом, з твердою життєвою позицією та власною системою цінностей, яку вони представляють, як відповідь на актуальні проблеми буденності та переважаючих настроїв у суспільстві.

         У виставі два дебюти:

Режисерка - Наталія Тимощук працює у Полтавському театрі ляльок актрисою-ляльководом ІІ категорії, проте здобула режисерську освіту у Харківській державній академії культури.

Хореографка - молода акторка Ганна Чмих, яка нещодавно закінчила Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури та є студенткою Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – здійснила постановку пластичних номерів.

         Справжній творчий тандем утворили професійні та досвідчені актори Полтавського академічного обласного театру ляльок – Валентина Щокіна, Юлія Шустова, Сергій Мамон.

         150-й День народження Лесі прогримів у Полтаві із великою силою, прем'єра відбулася із аншлагом. Директорка театру  Тетяна Вітряк привітала акторів та пообіцяла і надалі створювати такі, як виявилося необхідні, проєкти. До привітань долучилися спеціальні гості – Олена Никифоренко, диктор українського радіо «Лтава» та доцент кафедри філології та журналістики педагогічного університету - Гліб Кудряшов.

Владислав МОГИЛАТ, керівник літературно-драматургічної частини 

Полтавського академічного обласного театру ляльок