Розмір шрифту
Колір сайту

Червона шапочка мандрує Україною, а слідом котиться торба

01.03.19
824

Нещодавно в Полтавському академічному обласному театрі ляльок завершились гастролі майстерні «Театр маріонеток» з м. Київ. У Полтаві актори творчої майстерні побували в рамках свого гастрольного туру «Ниті єдності», присвяченому 30-річному ювілею театру маріонеток. Звичайно, що приїхали наші гості не з порожніми руками. До полтавської малечі все ж таки знайшла шлях «Червона Шапочка», а за нею набирала обертів вистава «Котилася торба», (режисер - М. Яремчук, художник - Т.Торбенко). Гастрольний тур тривав з 21 по 27 лютого.

Директор Полтавського академічного обласного театру ляльок Тетяна Вітряк зауважила: «Працювати наші колеги будуть не лише на стаціонарі. Нашу співпрацю ми побудували таким чином, щоб діти, які за певних обставин не змогли прийти до театру, побачили вистави у себе в школах та дитячих садках». Справді, дуже важливим є те, щоб мистецтво не «засиджувалося в чотирьох стінах», а йшло в маси й допомагало маленьким глядачам повністю усвідомити те, до чого дитина начебто прийшла, але поки що не збагнула повністю. Це – одне із завдань театру: без вербального виголошення моральних принципів створити свій симулякр дійсності – віддзеркалити ті емоції, які виникають повсякчас у дитини, і за допомогою образів, що сприймаються емоційно, декодувати внутрішній сенс метафори.

К. С. Станіславський говорив про те, що сценічний образ починає по-справжньому жити лише тоді, коли психофізика актора утворює єдність.
Що особливого в театрі маріонеток? Чому глядачі різних вікових категорій із захопленням дивляться їхні вистави? По-перше, це – єдиний в Україні театр маріонеток, унікальний за своєю специфікою. У будь-якому виді мистецтва найголовніше – чесність. Переглянувши виставу, робиш висновки: Червона Шапочка популярна серед дітлахів хоча б тому, що діти бачать у цій невеличкій дівчинці, щось своє. Шапочка допитлива, дотепна, впевнена в собі і дуже харизматична. Її починаєш любити ще з перших секунд появи на сцені.

Калейдоскоп вражень створювали актори: С. Щокін, Б. Книженко, Л. Чеверноженко, І. Луцак, Н. Майорова, Р. Луценко, Л. Гусарова, О. Калаш, М. Салійчук. Директор-художній керівник КЗ ТВЗК "Творча майстерня Театр Маріонеток" Вадим Кожевніков розповідав про історію театру та вів акторів по бурхливих хвилях оплесків полтавських малят, їх батьків і, звичайно, обіцяв повернутися ще…

Відомо, що в ляльок є нитки для того, щоб ними керувати. Але лише окремі знають про нитки невидимі, котрі виходять із сердець самих ляльок. Деяких людей ляльки цими нитками до себе прив’язують. Тому нехай «Ниті єдності» проляжуть через усю Україну, об’єднавши всіх нас.
Висловлюємо подяку ДНЗ № 46, ЗОШ № 3, 7, 10, 11, 19, гімназії № 31 за сприяння в культурному збагаченні своїх вихованців.